درباره من

مجتبی کاتب

فرزند: غلامرضا کاتب

زادروز: شهریور ۱۳۶۵

محل تولد: گرمسار

تحصیلات تکمیلی

 • دکتری مدیریت دولتی، گرایش منابع انسانی از دانشگاه پیام نور
 • دکتری مدیریت کسب و کار (DBA) از دانشگاه تهران
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی – گرايش مديريت مالی

سوابق علمی و آموزشی

 • مدرس دانشگاه پیام نور ، آزاد ، علمی کاربردی و مربی سازمان فنی و حرفه ای از سال 1390 تاکنون
 • عضو و دبیر هیئت امناء دانشگاه علمی کاربردی گسترش انفورماتیک ایران از سال 1390 تاکنون
 • مدیرمسئول انتشارات دانشگاه علمی کاربردی گسترش انفورماتیک ایران

سوابق اجرایی مجتبی كاتب

بانک صادرات ایران – از 1395 تا کنون

 • عضو موظف هیئت مدیره شرکت بیمه سرمد
 • رئیس هیات مدیره شرکت بیمه سرمد

صندوق ذخیره فرهنگیان – از سال 1392 تا 1394

 • عضو هیئت مدیره شرکت واگن سازی پلور سبز
 • نایب رئیس هیئت مدیره شرکت آلوپن

گروه صنعتی ایران خودرو – از سال 1390 تا 1394

 • رئیس هیئت مدیره شرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو(آپکو)

سازمان تامین اجتماعی – از سال 1390 تا 1392

 • رئیس هیئت مدیره شرکت پرسی ایران گاز تهران

واکنش مجتبی کاتب به شیطنت رسانه ها و شبکه های مجازی

مجتبی کاتب که درجلسه تودیع مدیر سابق استان خراسان رضوی و معارفه مدیریت جدید این منطقه سخن می گفت ضمن اشاره به برخی اخبار در شبکه اجتماعی و سایتهای خبری در مورد بیمه سرمد این اخبار را حسادت سود جویان دانست.

رئیس هیات مدیره بیمه سرمد به نقل از رئیس کل بیمه مرکزی هجمه رسانه ها و انتشار اخبار کذب و شایعه سازی های بی اساس را مورد توجه قرار داد و گفت: به گفته دکتر سلیمانی این هجمه‌ها گواهی بر موفقیت بیمه سرمد و حسادت سودجویان است.

مجتبی کاتب با اشاره به گسترش شبکه فروش در سال گذشته خاطرنشان کرد: بیمه سرمد در حال حاضر دارای ۳۸ شعبه و باجه در سراسر کشور و بیش از دو هزار نماینده است. آغاز به کار مجموعه تخصصی خسارت خود در بیهقی تهران و ورود به مناطق آزاد کشور نیز در مسیر تخصصی سازی در حوزه گسترش شبکه فروش پیموده است.
مجتبی کاتب به تغییر ترکیب سهامداری و غیر سهامداری پرتفوی اشاره کرد و گفت: دستیابی به سهم ۵۵ درصدی پرتفوی در بخش غیر سهامداری اتفاق بزرگ دیگری است که محقق شد.

مجتبی کاتب با ابراز امیدواری نسبت به کاهش ۳۵ درصدی سهم پرتفوی سهامدارآن در سال جاری، به افزایش سهم بیمه سرمد در بازار بیمه کشور به 1/35 درصد اشاره کرد و افزود: حفظ ترکیب متوازن پرتفوی و بسترسازی برای تبلیغات گسترده در کنار بانک صادرات ایران در سال جاری بیش از گذشته در دستور کار قرار خواهد گرفت.

همچنین مجتبی کاتب در صفحه اینستاگرام خود در خصوص شایعات حسودان و خبرگزاریهای ضد انقلاب که با ذهنیت سازی و فریب افکارعمومی با عناوینی چون ژن خوب، اختلاس، آقازاده، سن پایین و غیره سعی در کمرنگ کردن موفقیت های پیش آمده در بیمه سرمد داشته اند نوشته:

گرفتاری من و اخبار کذب: بعد از خبر کذب منتشر شده، از مبدا کانال و شبکه خارجی و ضد انقلاب به اصرار دوستان و همکاران عزیزم و در راستای حفظ جایگاه و برند ارزشمند بیمه سرمد که محل کسب رزق و روزی همکارانم بود و حق دفاع از آن بر من واجبه، بر آن شدم تا با انتشار اسناد مثبته، به برخی از آنها جواب بدم گرچه می دانم، این تلاش بیهوده بوده و دشمنی اینان، اعتقادی، مبنایی و به علت کوتاه شدن دست برخی از منافع مالی بوده، هست و ادامه دارد…

 1. بنده در هیچ زمانی، به صورت همزمان عضو موظف هیات مدیره شرکتی نبوده ام.
 2. همه موارد عمدتا به صورت غیر موظف و بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صرفا در حد حق حضور مختصری بوده است.
 3. از روز اول حضور در بیمه سرمد در هیچ شرکتی عضویت نداشته جز، تامین آتیه کارکنان سرمد، آنهم بدون حقوق و صرفا شرکت برای کارکنان تاسیس شده.
 4. روزنامه رسمی، تاریخ ها و نامه هایی که ارائه می کنم، قابل رهگیری و جستجو از طریق سایت شرکت ها می باشد.
مجتبی کاتب

مطابق با این استعلام، مجتبی کاتب از تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۷ تا تاریخ ۱۳۹۳/۰۴/۰۴ به عنوان عضو غیر موظف هیئت مدیره با شرکت پرسی ایران گاز تهران همکاری داشته اند

آگهی تغییرات اعضا هیئت مدیره شرکت پرسی ایران گاز تهران در سال ۱۳۹۴ نشان می دهد که مجتبی کاتب علی رغم شایعات بی اساس، در بین اعضای هیئت مدیره نیست

مجتبی كاتب در خصوص اهداف معاندین در انتشار اخبار كذب در خصوص خود می گوید: در روز‌هایی که ارزش سهام شرکت بیمه سرمد همچنان در حال رشد در بازار سهام است، انتشار خبری کذب از سوی شبکه‌های مجازی خارج‌نشین و معاند کشور با هدف لطمه زدن به این شرکت بیمه‌گر وابسته به گروه مالی بانک صادرات نشان می‌دهد که مخالفان و معاندان تلاش دارند با شایعات بی‌اساس اعتماد مردم به شبکه بانکی و بیمه‌ای کشور را تضعیف کنند. با این حال داد و ستد سهامداران در تالار شیشه‌ای بازار سهام ایران نشان می‌دهد که این‌ها فقط شایعه است و هدف تضعیف اعتماد عمومی نسبت به بازار مالی و سرمایه ایران است.

پیگیری‌ها و بررسی‌های پایگاه های خبری نیز نشان می‌دهد که این شایعات با هدف تشویش اذهان عمومی صورت گرفته و شبکه‌های مجازی و اجتماعی خارج‌نشین هر از گاهی با انتشار اخبار کذب در تلاشند تا به اعتبار اقتصادی کشور ضربه ای وارد سازند.

هنوز چندماهی از شایعات این شبکه‌های خارج‌نشین در ارتباط با یکی از بانک‌های کشور نگذشته که کانال تلگرامی آمدنیوز که همواره در تلاش برای شایعه‌سازی فعالیت می‌کند، مدعی شده که مجتبی کاتب، عضو هیات مدیره شرکت بیمه سرمد به اتهام اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی به دادسرای ناحیه ۲۲ تهران احضار شده است! از ادعا‌های عجیب و البته بی‌اساس در شایعه منتشر شده این است که این کانال تلگرامی مدعی شده مفاسد مالی وسیعی پس از ریاست مجتبی کاتب بر بیمه سرمد به جای مانده و بخشی از این مفاد مربوط به دستور پرداخت‌های بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بدون سند و فاکتور بوده است!

به گزارش دنیای بانک و بیمه نه تنها هیچ مقام قضایی این شایعه را تایید نکرده، بلکه سهام شرکت بیمه سرمد هر روزه در بازار سهام معامله می‌شود و تمامی اطلاعات مالی و همچنین صورت‌های مالی منتشر شده روی سایت کدال هم نشان می‌دهد که این شایعه بی‌پایه بوده و تنها با قصد ضربه زدن به اقتصاد کشور صورت می‌پذیرد. نکته جالب اینکه در پایان معاملات امروز بازار سهام ایران ارزش هر سهم شرکت بیمه سرمد با سطح یک توانگری مالی با رشدی ۵.۱۴ درصدی نسبت به روز گذشته مواجه شده و ارزش هر سهم آن به ۱۹۶۲ ریال رسیده است.

مجتبي كاتب

شرکت بیمه سرمد بر اساس آخرین پیشنهاد هیات مدیره این شرکت در صدد است تا سرمایه خود را از ۱۵۰ میلیارد تومان به ۲۵۰ میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور اخذ مجوز قبولی اتکایی، افزایش سهم نگهداری شرکت، حفظ سطح توانگری، افزایش نسبت توانگری مالی و ثروت سازی برای سهامداران افزایش دهد که حسابرس و بازرس قانونی هم در گزارش خود آن را تایید کرده و افزایش سرمایه بیمه سرمد در مجمع عمومی آینده به رای گذاشته خواهد شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای شرکت بیمه سرمد منتهی به ۳۱ شهریور سال گذشته که به تایید حسابرس و بازرس قانونی هم رسیده، روی سایت کدال به عنوان مرجع شفافیت شرکت‌های بورسی قرار گرفته و در گزارش هیات مدیره و همچنین اطلاعات و صورت‌های مالی نیمه نخست سال گذشته، هیچ اشاره‌ای به بروز فساد یا تخلف در شرکت بیمه سرمد وابسته به گروه مالی سرمد نشده است.

شایعه‌سازی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارج نشین این بار در حالی علیه شرکت معتبر بیمه سرمد و یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت (دكتر مجتبی كاتب) صورت گرفته که رتبه شفافیت این شرکت مطلوب ارزیابی می‌شود و بر اساس آخرین برآورد‌های تحلیل‌گران بازار سهام ایران، بازده هر سهم بیمه سرمد در یک ماه گذشته ۱۸.۷۲ درصد، بازده سه ماهه ۱۵.۸۹ درصد و بازده یک ساله سهام این شرکت به بالای ۹۰ درصد رسیده است.