نکاتی مهم در مورد بازاریاب و فروش بیمه

همه افراد متناسب با موقعیت شغلی و زندگی خود، بهتر است از بیمه های مورد نیاز خود استفاده نمایند تا در زمان بروز خسارت از خدمات بیمه برخوردار شوند. در زمان خرید  بیمه افراد مردد می شوند زیرا که بیمه نوعی سرمایه گذاری برای آینده محسوب میگردد و در اینجا است که مهارت کارشناس فروش به کار می آید که چه اندازه در متقاعد نمودن مشتری و جلب وی به عنوان خریدار مهارت دارد. در اینجا ما ایده هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که در بازاریابی و فروش بیمه بسیار مفید خواهند بود:

1- متخصص شوید.

انواع مختلفی از بیمه وجود دارد به همین دلیل توصیه می کنیم که در مورد یک بیمه تخصص پیدا کنید و فعالیت های خود را بر روی آن بیمه متمرکز نمایید. زیرا اکثر شرکت ها، اماکن اداری و… در زمان خرید بیمه، تمایل دارند که با کارشناس متخصص آن بیمه مشورت نموده و وارد خرید شوند. در این صورت شما اطلاعات بسیار کاملی در مورد بیمه خاص خود خواهید داشت.

۲- بر روی منافع بیمه مانور دهید.

در زمان مشاوره به مشتری برای فروش بیمه برخی از کارشناسان فروش توجه خود  را برای بیان ویژگی های بیمه سپری می کنند و بر روی منافع زیاد تمرکز نمی کنند. در صورتی که بیان ویژگی ها، تخصصی است و در حوصله مشتری نمی گنجد. او دوست دارد که در مورد منافع بیمه مورد نظر بداند. کارشناسان باید منافع بیمه را به صورت جذاب تری برای مشتری توضیح دهند و از بیان ویژگی ها در زمان طولانی خودداری کنند.

۳- فردی اجتماعی تر باشید.

برای موفقیت در بیمه به حمایت مردم نیاز است. به عبارت دیگر اگر مردم نباشند، سریعا شکست خواهد خورد. لذا با مردم در تعامل باشید. با شرکت ها، ادارات و تمام ارگان های جامعه در ارتباط بوده و ارتباط خود را با مشتریان سابق خود و همچنین برای مشتریان که هنوز تصمیم قطعی برای خرید بیمه از شما را نگرفته اند، حفظ کنید.

۴-  تبلیغات

شما باید یک پکیج کامل از تمامی خدمات که شرکت بیمه شما برای بیمه گذاران ارائه می کند، آماده نموده و در زمان مراجعه مشتری به شما ، این پکیج را به او هدیه کنید. خرید مشتری از شما در آن لحظه اهمیتی ندارد. شما عمل خود را انجام دهید زیرا همین پکیج بعدا می تواند تصمیم مشتری را عوض نموده و مجددا به شما مراجعه کند و حتی در میان دوستان خود، از شما تبلیغات مثبت نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *